Kupuj szybko bez zakładania konta!  

AXIS P1344

Strona główna  »  Artykuły  »  AXIS P1344


AXIS P1344
Kamera przemysłowa IP z serii AXIS P1344 to zaawansowane techniczne cyfrowe urządzenie wizyjne dysponujące obrazem w jakości HDTV oraz wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami usprawniającymi działanie systemów wizyjnych CCTV IP. Podstawowym elementem wyposażenia kamery IP AXIS P1344 jest wysokiej klasy matryca CMOS 1/4" z funkcją progresywnego skanowania, dzięki czemu kamera zapewnia nie tylko bogaty w szczegóły obraz ale także prawidłowe odwzorowanie ruchomych obiektów (brak efektu rozmytych i postrzępionych krawędzi).
Kamera megapikselowa IP AXIS P1344 dysponuje rozdzielczością obrazu na poziomie 1 MP/HDTV 720p, czyli 1280x800 pikseli z możliwością regulacji do wartości 160x90 pikseli. Niewątpliwie jedną z większych zalet kamery IP z serii AXIS P1344 jest obsługa różnych algorytmów kompresji sygnałów wideo. Kamera sieciowa AXIS P1344 oferuje transmisję wielu niezależnie konfigurowalnych strumieni wideo, skompresowanych za pomocą najlepszej metody kompresji jaką jest format H.264 (MPEG-4 Part 10/AVC). Dodatkowo mamy dostęp do MJPEG. Połączenie regulowanej rozdzielczości obrazu z możliwością wyboru techniki jego kompresji pozwala nam na optymalne przystosowanie jakości obrazu do wymagań stawianych przez cyfrowy system telewizji przemysłowej. Urządzenie gwarantuje stabilną, wydajną i efektywną pracę w sieci IP, co zapewnia obsługa protokołu IPv4/IPv4 oraz zaawansowany mechanizm kontroli jakości QoS. Dużą zaletą omawianego produktu jest także dwukierunkowa komunikacja audio z funkcją detekcji dźwięku, która pozwala na akustyczne monitorowanie obiektów. Dodatkowo na pokładzie profesjonalnej kamery IP z serii  AXIS P1344 znajdziemy:

  • Częstotliwość odświeżania obrazu: 30 klatek na sekundę dla wszystkich dostępnych rozdzielczości obrazu
  • Slot kart pamięci typu SD/SDHC do lokalnego zapisu materiałów wideo
  • Funkcja WDR (ang. Wide Dynamic Range)
  • Funkcja pre- i post-alarm (48MB)
  • Jedno wejście i jedno wyjście alarmowe służące do podłączenia urządzeń zewnętrznych (możliwa współpraca z instalacją alarmową)
  • Inteligentna funkcja wideo detekcji ruchu
  • Cyfrowa realizacja funkcji PTZ
  • Możliwość zasilania bezpośrednio z sieci Ethernet (obsługa standardu Power over Ethernet)