Kupuj szybko bez zakładania konta!  

AXIS 216MFD

Strona główna  »  Artykuły  »  AXIS 216MFD


AXIS 216MFD
Profesjonalna kamera megapikselowa IP AXIS 216MFD to urządzenie zapewniające wyjątkowo szczegółowy obraz w rozdzielczości 1,3 megapiksela oraz szereg opcji dodatkowych, zwiększających skuteczność działania w instalacji CCTV IP. Kamery AXIS 216MFD doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie liczy się skuteczna identyfikacja obserwowanych osób oraz ew. wideoweryfikacja zaistniałych zdarzeń alarmowych.
Podstawowym elementem wewnętrznej konstrukcji kamery IP AXIS 216MFD jest profesjonalna matryca obrazotwórcza 1/3” CMOS z technologią progresywnego skanowania, która zwiększa ostrość, i tym samym pozwala na znacznie lepsze odwzorowanie poruszających się obiektów (brak efektu rozmytych krawędzi). Urządzenie wyświetla kolorowy obraz w maksymalnej rozdzielczości do 1280 x 1040 pikseli przy częstotliwości odświeżania na poziomie 12 klatek na sekundę. Podczas pracy w rozdzielczości 800 x 600 pikseli prędkość transmisji obrazu do sieci IP wynosi aż 30 klatek na sekundę. Niezwykle istotną cechą kamery IP z serii AXIS 216MFD jest jednoczesne wsparcie dla strumieni wideo MJPEG i MPEG-4, co pozwala na zoptymalizowanie jakości obrazu oraz zajętości pasma. Dzięki wykorzystaniu różnych technik kodowania ruchomych obrazów, kamera sieciowa AXIS 216MFD może skutecznie pracować nawet na łączach o niskiej przepustowości w przesyle danych. Dodatkową zaletą kamery sieciowej IP z serii AXIS 216MFD-V jest realizacja zasilania przez sieć Ethernet (Power over Ethernet) zgodnie z normą IEEE 802.3af, która znacznie zwiększa elastyczność montażu.

Inne właściwości użytkowe kamery AXIS 216MFD:

  • Obiektyw 2.8-10mm/F1.3 z przysłoną sterowaną procesorem (DC-Iris),
  • Dwukierunkowa komunikacja audio (wbudowany mikrofon – alarm po wykryciu dźwięku, wyjście na głośniki – możliwość przekazywania komunikatów dźwiękowych do strefy monitorowanej),
  • Jedno wejście i jedno wyjście alarmowe,
  • Funkcja detekcji ruchu,
  • Aktywny alarm antysabotażowy,
  • Bogaty zestaw funkcji, zapewniających skuteczną i bezpieczną pracę w sieci IP.