Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Monitoring rodzicielski

Strona główna  »  Artykuły  »  Monitoring rodzicielski


Monitoring rodzicielski
Monitoring rodzicielski to prosty system nadzoru wideo, który najczęściej bazuje na jednej kamerze sieciowej, umożliwiającej zdalną obserwację dzieci lub osób sprawujących nad nimi opiekę podczas naszej nieobecności. Tego typu systemy monitoringu wizyjnego cieszą się coraz większą popularnością, która w znacznym stopniu wynika ze spadku cen urządzeń sieciowych, w tym kamer IP i kamer megapikselowych.

Jedną z częściej stosowanych kamer w monitoringu rodzicielskim jest kamera IP LC-7010PTn, wyposażona w elektronicznie sterowany obiektyw obrotowy oraz funkcję Dzień/Noc z wbudowanym diodowym oświetlaczem podczerwieni, pozwalającym na prowadzenie obserwacji zarówno w jasnych, jak i zaciemnionych pomieszczeniach.

Dzięki transmisji obrazu w rozdzielczości do 1,3MP (1280 x 1024 pikseli) do sieci Internet, kamera LC-7010PTn umożliwia podgląd obrazu w dowolnym miejscu za pomocą przeglądarki internetowej lub urządzeń mobilnych. Istotną cechą prezentowanego rozwiązania jest łączność bezprzewodowa 802.11n, która w znacznym stopniu ułatwia instalację urządzenia, gdyż nie wymaga prowadzenia przewodów transmisyjnych. Kamera sieciowa LC-7010PTn dostarczana jest wraz z oprogramowaniem, które cechuje łatwa i intuicyjna obsługa. Warto także wyróżnić inne opcje użytkowe prezentowanej kamery do monitoringu rodzicielskiego, takie jak: możliwości ustawienia automatycznej ścieżki ruchu, funkcja detekcji ruchu (3 definiowane strefy detekcji), nagrywanie wideo przed i po wykryciu ruchu, obsługa dwukierunkowego audio, wbudowany czytnik kart SD/SDHC do lokalnego zapisu danych oraz funkcjonalne oprogramowanie zarządzające.